سه شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱

مقالات

خطر در کمین است

 ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد نوجوانانی که خیلی وابسته به رسانه ها هستند، خواب کافی ندارند و به اندازه کافی فعالیت بدنی انجام نمی دهند گروهی هستند که در معرض "خطر نامرئی" ابتلا به بیماری های روانی قرار دارند.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از پایگاه اینترنتی Time، همواره این استنباط وجود داشته است که نوجوانانی که در معرض مشکلات روانی قرار دارند آن هایی هستند که رفتارهایی مانند نوشیدن مشروبات الکلی، مصرف مواد مخدر، استعمال دخانیات و فرار از مدرسه را انجام می دهند.

اما نتایج تحقیقات جدید که در نشریه روانپزشکی جهانی (World Psychiatry) منتشر شده است نشان می دهد گروه دیگری از نوجوانان هستند که به اندازه سایر همسن و سال های خود که رفتارهای پرخطر انجام می دهند در معرض خطر ابتلا به مشکلات روانی قرار دارند.

ممکن است در نگاه اول چنین به نظر برسد که وابستگی به رسانه های جمعی، نداشتن خواب کافی و یا دوری از فعالیت بدنی مشخصه هایی هستند که تقریبا در همه نوجوانان دیده می شوند. ولی نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که نتایج این تحقیق نشان می دهد نوجوانانی در معرض خطر هستند که هر سه این عادت های بد را همزمان داشته باشند.

ولادیمیر کارلی، پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات خودکشی و جلوگیری از بیماری های روانی سوئد می گوید: معمولا والدین، معلمان و یا حتی پزشکان در مورد خطرات ناشی از تماشا کردن بیش از حد به تلویزیون، ورزش نکردن و یا نداشتن خواب کافی در نوجوانان غفلت می کنند.

به همین دلیل این گروه از نوجوانان گروه "خطر نامرئی" نام گرفته اند.

در این تحقیق بیش از 12 هزار دانش آموز بین 14 تا 16 ساله در 11 کشور اروپایی مورد بررسی قرار گرفتند.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید